Rusia godet hangarët që ruanin armë artilerie të prodhuara nga SHBA

Forcat ruse goditën dy hangarë të ushtrisë ukrainase që ruanin obusët M777 të prodhuar nga SHBA, një lloj arme artilerie, sipas ministrisë ruse të mbrojtjes.

Hangarët ndodhen pranë Kostantinovka në rajonin e Donetsk, tha ministria e mbrojtjes.

Kujtojmë se lufta në Ukrianë nisi nga 24 shkurt, dhe deri më tash ka pësuar viktima të shumtë dhe shkatërrime gjithandej.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Drejt Barcelonës

Story i radhës

MPJ: Konsullata e Maqedonisë së Veriut në Selanik është në komunikim me familjet e shtetasve tanë

Të fundit nga