Rusia do t’i përgjigjet SHBA-së për sigurinë e Ukrainës

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se Moska do t’i dërgojë një përgjigje zyrtare SHBA-së për çështjen e garancive të sigurisë në Ukrainë.

Lavrov thotë se do të dërgohet në letër dhe në mënyrë elektronike dhe do të vihet në dispozicion brenda disa orësh – duke shtuar se ishte e nevojshme të bëhej publike.

Rusia po kërkon që Ukraina të mos lejohet të bashkohet me NATO-n.

Por Uashingtoni dhe Brukseli deri më tani kanë refuzuar ta premtojnë këtë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shpallja e pavarësisë së Kosovës: – Pse ne shqiptarët jemi gjithnjë të vonuar?!

Story i radhës

Fyerja… ku qëndron ajo, në gojën e atyre që e thonë apo në veshët e atyre që e dëgjojnë?

Të fundit nga