Rudiger: Sanksionet e Chelseat nuk janë arsyeja e lëvizjes

Antonio Rudiger ka folur për të ardhmen e tij në Chelsea, pas humbjes në finalen e Kupës FA në Wembley ndaj Liverpoolit, me një lëvizje të afërt në Real Madrid, shkruan Zeri.ino.

Rudiger ka zbuluar se sanksionet e vendosura ndaj Chelseat nuk ishin arsyeja pse ai nuk e rinovoi kontratën e tij me klubin.

“Blutë” pësuan një humbje të dhimbshme ndaj Liverpoolit në finalen e Kupës FA, pasi nuk arritën në penallti pas humbjeve nga Cesar Azpilicueta dhe Mason Mount.

Me një transferim të lirë te Real Madridi, gjermani foli pas ndeshjes për të diskutuar largimin e tij dhe si i ka shijuar pesë vitet e tij në “Stamford Bridge”.

“Unë nuk dua të hyj shumë thellë në gjërat. Kishte një shans, por sanksionet nuk ishin problemi,” u tha Rudiger gazetarëve.

Duke shtuar se sa shumë e ka shijuar kohën e tij në perëndim të Londrës, gjermani tha: “Kanë kaluar pesë vjet me ulje-ngritje si normale. Kishte shumë gjëra pozitive, por kjo është arsyeja pse unë jam edhe më i frustruar sepse doja për të pasur një fund ndryshe [me një fitore të kupës].

“Ka të bëjë me të dyja palët. Chelsea ka qenë i mrekullueshëm për mua dhe unë kam qenë i shkëlqyeshëm për Chelsean. Unë jam shumë, shumë mirënjohës, si unë dhe familja ime. Unë u bëra burrë këtu. Fëmijët e mi kanë lindur këtu dhe gjithçka. Londër, dhe veçanërisht Chelsea, do të jetë gjithmonë i veçantë për mua” përfundoi mbrojtësi gjerman.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bujar Osmani: Mbështesim aspiratat e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në NATO

Story i radhës

Triumfi i Ukrainës në Eurovision, edhe këtë herë politika dominoi mbi muzikën

Të fundit nga