Rritja e çmimeve, Soreca: Qeveria të kujdeset për shtresat në nevojë dhe biznesin e vogël

Ambasadori i BE-së në Shipëri i bën thirrje qeverisë shqiptare që të tregojë kujdes për shtresat në nevojë dhe biznesin e vogël, për shkak të rritjeve të çmimeve.

Në një fjalim që mbajti sot në Kolonje Soreca thotë se rritja e çmimeve nuk ka ardhur si pasoje e sanksioneve, por si pasojë e luftës.

“Rritja e çmimeve për shkak të luftës dhe jo të sanksioneve. Qeveria duhet të ketë kujdes për të përkrahur shtresat në nevojë dhe biznesin e vogël.

BE e do e ndihmojë ekonomikisht Shqipërinë siç veproi pas tërmetit dhe gjatë pandemisë”, ka thënë Lugi Soreca në një takim në Kolonjë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rusia në agresionin kundër Ukrainës përdorë minoritetet për qëllime ekspansioniste të saj

Story i radhës

Si do të përfundojë lufta e Rusisë kundër Ukrainës?

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish