Rritet vlera e Bitcoin, për herë të parë që nga viti 2022

Rritet çmimi i Bitcoin mbi nivelin e 44.000 dollarëve për herë të parë që nga fillimi i prillit të vitit 2022 me optimizëm se fondet e tregtuara në shkëmbim Bitcoin (ETF) do të merrnin miratimin në SHBA.

Çmimi i Bitcoin, kriptomonedha më e madhe në botë, mbërriti në 44.428 dollarë të martën, një nivel që nuk është parë që nga 6 prilli i vitit 2022 kur kishte parë një rënie masive ditore prej 5.1%.

Ethereum, monedhë digjitale alternative e Bitcoin, gjithashtu u rrit në 2310 dollarë gjatë ditës, duke shënuar nivelin e tij më të lartë që nga 11 maji i vitit 2022 kur kishte rënë me 11.2% atë ditë.

Disa monedha digjitale pësuan rritje të çmimit deri në 20% në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga faqja e internetit e përcjelljes së çmimeve të aseteve digjitale CoinMarketCap.

Burimi: TV21

Story i mëparshëm

I solli fat Argjentinës dhe Mançester Sitit, pornostarja e njohur “ndryshon” profesion: Leksione falas në…

Story i radhës

“I kam dy fëmijë autikë, vet jam me kancer” – Kastrati i emocionuar: M’ka shti në dhe me këto fjalë

Të fundit nga