Rikthehen vdekjet nga COVID-19, dy humbje jete gjatë 24 orëve në Kosovë

Covid-19 duket se është rikthyer fuqishëm edhe në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar dy vdekje si dhe 175 raste pozitive me koronavirus.

Siç njofton ministria, 105 persona janë shëruar. Aktualisht janë 2 mijë e 184 raste aktive, ndërsa mbi 1 milion e 831 mijë qytetarë janë vaksinuar./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vdes mjekja e QKMF-së në Prishtinë

Story i radhës

​Zëdhënësja e PD-së, Floriana Garo: Porti ushtarak i NATO-s, aferë korruptive

Të fundit nga