Replikuan me njëri tjetrin në Kongresin e PS-së, Manja bën veprimin e papritur për Çuçin

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja dhe ministri Brendshëm Bledi Çuçi replikuan me nëjri tjetrin gjatë Kongresit të sotëm të Partisë Socialiste.

Çuçi i tha Manjës se foli sikur ishte anëtar i Komisionit të Rithemelimit dhe ia bëri të qartë se PS në Berat është më e organizuar se ajo në Dibër, ndërkohë që ministri i Drejtësisë replikoi duke i thënë se PS e Beratit ka organizim të mirë për shkak të Blendi Klosit, duke ia atribuuar atij meritat për fitoren e PS në këtë qark, pavarësisht se në Berat drejtues politik është ministri Çuçi.

Por pas Kongresit duket se dy ministrat i kanë zgjidhur “mosmarrëveshjet”, pasi Ulsi Manja ka pyblikuar një foto krah kolegut të tij, teksa shkruan se i kanë dhënë fund “luftës së ftohtë”.

Me Bledin pas Kongresit,ku i dhamë fund “luftës së ftohtë”, shkruan Manja krah fotos.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Do vritej nga serbët? Dick Marty nën mbrojtjen nga forcat elite ushtarake zvicerane

Story i radhës

Rivalitet mes rivalëve të vjetër, triumfon Trepça

Të fundit nga