Regjistrohen 223 raste të reja dhe 3 të vdekur nga Covid-19 në Maqedoni

Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 2.365 testime, ku pozitivë kanë rezultuar 223 persona, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Janë shëruar 174 pacientë kurse jetën e kanë humbur 3 persona.

Një viktimë shtesë është regjistruar edhe në Regjistrin për persona të vdekur që ka ndërruar jetë më datë 24.02.2022.

Raste aktive në vend janë 2.871.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Grubi: Vazhdon trendi i rënies së nivelit të papunësisë në vend

Story i radhës

Interi e ka në cak Dybalan

Të fundit nga