“Rama është i korruptuar”, Papa paralajmëron zhvillime të rëndësishme: Një nga përfaqësuesit e DASH për…

Analisti Robert Papa foli sot edhe lidhur me deklaratën e Ramës se tani është radha e drejtësisë të japë provën e saj dhe se kush e pengon drejtësinë që të veprojë. Ai tha prerazi se “Edi Rama dhe njerëzit që janë afër tij janë të korruptuar”.

“Rama është i akuzuari i madh dhe nuk ka shqiptarë që të mos e kuptojë që Rama është i korruptuar. Më vjen keq për ndërkombëtarët që nuk përdorin asnjë akuzë për djegësat.

Ministra të akuzuar dhe SPAK është përgjumësh. Mbase do e shkundë një nga përfaqësuesit e DASH për trafiqet dhe mundet SPAK të godasë realisht. Nëse nuk godet djegësat, nuk bën asgjë.

Ata të akuzuar për korrupsion galopant, krekoseshin sot në Kryeministri.”, u shpreh Papa.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Antwerp kundër Dritës, Mark van Bommel kërkon maksimumin 

Story i radhës

​Konfiskohet një sasi pijesh të kontrabanduara nga Serbia

Të fundit nga