Qendra amerikane i bashkohet Bashkimit

Bashkimi nga Prizreni konfirmon edhe një përforcim për vazhdim tl kampionatit në elitën e basketbollit të Kosovës.

Përforcohen me John Florveus, i cili është i gjatë 211 centimetra. 

“Qendra amerikane, John Florveus, është përforcimi më i ri i Bashkimit. 31 vjeçari me përvojë do të jetë përgjegjës për sigurinë nën kosh të skuadrës sonë.

Florveus ka karrierë rreth 9 vjeçare në skuadra të ndryshme evropiane si në Rumani🇷🇴, Gjermani🇩🇪, Gjeorgji🇬🇪, Greqi🇬🇷, Sllovaki🇸🇰, Slloveni🇸🇮, Francë🇫🇷, Portugali🇵🇹 dhe Spanjë🇪🇸.

Florveus pritet të debutojë me ngjyrat portokall e zi qysh nesër në ndeshjen që do ta zhvillojmë si mysafir përballë Rahovecit”, njofton KB Bashkimi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këto sjellje mund ta largojnë një mashkull nga ju

Story i radhës

Trafik droge në Itali, shkatërrohen dy grupe kriminale shqiptare, sekuestrohen 2 mln euro pasuri dhe 36 kg marijuanë

Të fundit nga