Pushtoi rrjetin, zbulohet historia e Lamborghinit ‘të braktisur’ dhe pa rrota në Dubai

Dubai u përball me një përmbytje të paprecedentë që përmbyti peizazhin e mahnitur të qytetit të automjeteve luksoze.

Midis tyre ishte një makinë Lamborghini me ngjyrë të verdhë të ndezur, e braktisur në ujërat e përmbytjes, por e vendosur dukshëm pa rrotat e saj.

Spekulimet fillestare lanë të kuptohet për vjedhje, një supozim i zakonshëm duke pasur parasysh vlerën e lartë të makinës, por e vërteta prapa skenës pikturoi një pamje të zgjuarsisë dhe jo krimit.

Problemi i Lamborghini u shpalos në një video që kapi automjetin pa rrota mes ujërave në rritje, duke shkaktuar kuriozitet dhe shqetësim të gjerë në mediat sociale.

Ndryshe nga teoria fillestare e vjedhjes, hetimi i mëtejshëm zbuloi një lëvizje strategjike nga pronari.

Ky veprim i llogaritur i masës paraprake siguroi që supermakina të mbetej mbi nivelin e ujit, duke ilustruar një taktikë të zgjuar për të zbutur fatkeqësinë në mes të kaosit.

Burimi: botasot.info

Story i mëparshëm

​Tahiri: Shpërndarja e parlamentit ndodhë atëherë kur kryeministri shkarkohet ose dorëhiqet

Story i radhës

Kanë kaluar 37 vite nga ndeshja historike, kur Barcelona zbarkoi në Vlorë

Të fundit nga