Policia shqipton 478 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

Ani pse numri i rasteve pozitive me COVID-19 ka shënuar rritje, megjithëkëtë kjo nuk po ndikon që qytetarët të respektojnë masat antiCOVID-19. 

Vetëm për një ditë Policia e Kosovës ka shqiptuar 478 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat për mbrojtje nga infektimi me virusin korona.

Ndërkohë që sot, Qeveria të premten ka miratuar vendimin për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e  Pandemisë COVID-19 sipas vlerësimit të situatës epidemiologjike në vend nga Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin e Shëndetësisë Publike.

Masat e miratuara hyjnë në fuqi sot dhe vlejnë deri më 4 shkurt 2022.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Hapet rruga e Arbrit, thirrje që shoferët të bëjnë kujdes

Story i radhës

LSDM: Kërkesa e OBRM-së për zgjedhje të parakohshme në krizë energjetike është në dëm qytetarëve

Të fundit nga