Plagoset me thikë kryetari i opozitës

Öztürk Yılmaz, Kryetari i Partisë së Inovacionit në Turqi është plagosur me thikë.

Ngjarja ka ndodhur në selinë e Partisë Opozitare në Ankara.

Öztürk u godit me thikë nga një person që i shkoi në zyrë për ta takuar.

Öztürk, i cili mori dy plagë me thikë në këmbën e djathtë, u dërgua në spital.

Mediat turke raportojne se ai është në gjendje të mirë shëndetësore.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

U mbajt takimi i parë i Grupit për mbështetjen e Platformës së Krimesë në Shkup

Story i radhës

Në UT u promovua libri “Sovraniteti dhe Legjitimiteti i Shtetit të Kosovës” i autores Dr. Sc. Salihe Salihut

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish