Për tetë muaj, mbi 2 milionë persona udhëtuan për dhe nga Aeroporti “Adem Jashari”

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës ka njoftuar se gjatë tetë muajve të parë të vitit 2023, mbi dy milionë udhëtarë kanë udhëtuar për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinë “Adem Jashari”.

“Gjatë muajit gusht në ANP “Adem Jashari” janë shërbyer 411,162 udhëtarë apo 11% më shumë se në muajin e njejtë të vitit të kaluar.

Sa i përket numrit të fluturimeve, gjatë muajit gusht pati rritje prej 6.4% apo 1,389 nisje të fluturimeve.

Që nga muaji janar e deri në muajin gusht janë shërbyer 2,334,648 udhëtarë apo 13% më shumë se në periudhën e njejtë të vitit të kaluar.”

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zgjedhjet në Kukës/ KQZ hedh shortin. Ja kush do të jetë numri 1 në fletën e votimit

Story i radhës

​BE miraton rritjen e pjesës së energjisë së rinovueshme deri në 42.5% deri në vitin 2030

Të fundit nga