Pendarovski: Vendimet nuk ishin aspak të lehta për t’u marrë, por do të mundësojnë zhbllokimin e integrimeve evropiane

“Vendimet e sotme të Kuvendit dhe Qeverisë nënkuptojnë mbështetje për agjendën evropiane të vendit. Vendimet nuk ishin aspak të lehta për t’u marrë, por do të mundësojnë zhbllokimin e integrimeve evropiane dhe zbatimin e procesit të nevojshëm të shqyrtimit. Tani është e nevojshme që BE-ja të japë, pa vonesë”, ka shkruar presidenti Stevo Pendarovski në profilin e tij në Facebook.

https://www.facebook.com/SPendarovski/posts/605042984319949

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Osmani: Kemi një vit e gjysëm afat për ti bërë ndryshimet kushtetuese

Story i radhës

Zv/ministri Bushi falënderoi pjesëtarët e policisë për profesionalizmin e tyre gjatë protestave

Të fundit nga