Peja mposht Lubotenin në ndeshjen e parë finale

Peja mposht Lubotenin në ndeshjen e parë finale të playoffit 2022, në konkurrencën e meshkujve.

Pejanët u trenguan të fortë për ekipin nga Ferizaj, të cilin e mposhtën me rezultat 3-1 në sete (25-13, 23-25, 25-11, 25-16).

Ishte një përballje që dukej e balancuar sidomos pas setit të dytë, por eventualisht nikoqirët arritën të konsolidohen në setet e ardhshme dhe të regjistrojnë fitoren e parë të finales së madhe.

Ndeshja e kthimit luhet të mërkurën, më 4 maj, me fillim nga ora 20:15.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zonja e Parë e SHBA-së viziton Rumaninë dhe Sllovakinë

Story i radhës

Nisi me rrebeshe të forta, si do të jetë moti gjatë javës, surpriza të shtunën dhe të dielën

Të fundit nga