Pas Macron, Zelensky bisedë telefonike me Johnson, ja çfarë u diskutua

Kryeministri britanik Boris Johnson i tha presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky kanë biseduar përmes telefonit.

Johnjso tha se do të punonte me aleatët ndërkombëtarë për të marrë më shumë pajisje ushtarake mbrojtëse për të ndihmuar në konfliktin në Ukrainë.

“Udhëheqësit diskutuan nevojat urgjente të Forcave të Armatosura të Ukrainës dhe kryeministri u zotua të punojë me partnerët për të siguruar pajisje të mëtejshme mbrojtëse,” thuhet në deklaratën e lëshuar nga zyra e kryeministrit për telefonatën mes dy liderëve.

Me herët presidenti Zelensky pati një bisede me homologun e tij francez Macron.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Biznese që mund t’i filloni me pak para

Story i radhës

Besare Sejdi emërohet drejtoresha e parë femër në shkollën fillore “26 Korriku” në Shkup

Të fundit nga