Partizani vuan por kualifikohet për në turin e dytë të Conference League

min lexim

Partizani vuan, por fiton me përmbysje 1-2 në ndeshjen e kthimit përballë Marsaxlokk, duke siguruar kështu edhe biletën e kualifikimit për në raundin e dytë të UEFA Conference League.

Pas barazimit 1-1 javën e kaluar në Elbasan, të dyja skuadrat e nisën sfidën në kërkim të golit, por pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura.

Fraksioni i dytë nisi në malore për “Të Kuqtë”, pasi vendasit kaluan shumë shpejt në avantazh me anë të Yuri-t që realizoi golin e parë të mbrëmjes në minutën e 46-të, por ishte vetëm një iluzion.

Kjo pasi Partizani barazoi shumë shpejt me anë të Tedi Carës që realizoi në minutën e 48-të dhe gjithçka ndryshoi.

Pas golit, kryeqytetasit diktuan ritmin dhe dominuan ndeshjen dhe kundërshtarin, teksa goli i fitores dhe kualifikimit vonoi, por nuk mungoi.

Në kohën shtesë, në minutën e 93-të, pas një aksioni të bukur, Keko përfitoi dhe me portën e boshatisur realizoi duke çuar në rrjetë pasimin e Hadrojt.

1-2 dhe Partizani siguron kështu kualifikimin për në turin e dytë të Conference League, aty ku do të masë forcat me skuadrën nga Gjeorgjia, Iberia 1999.

Burimi: botasot.info