Parashikimi i motit për dy ditët në vijim

Pas këtyre reshjeve të shiut dhe borës, Kosova do të ndikohet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme meteorologjike.

Nuk parashihet të ketë reshje të asnjë forme.

Kjo situatë me këto elemente aktive meteorologjike ka mundësuar të kemi edhe një cilësi shumë të mirë të ajrit në gjithë territorin e vendit, duke mundësuar kushte të mira biometeorologjike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme e lehtë deri mesatare.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Formacionet zyrtare: Burnley – Man United, nuk ka vend për Ronaldon

Story i radhës

Петров ја повика опозицијата да не блокира: Државен интерес е да се екипира Уставниот суд

Të fundit nga