Paraburgimi i Zekirit,VMRO-DPMNE:sekretariati i qeverisë strofull e krimit

Sekretriati i përgjithshëm i qeverisë është shndërruar në strofull të krimit dhe korupcionit, vlerësojnë nga VMRO-DPMNE, duke komentuar paraburgimin e ish- sekretarit të përgjithshëm të qeverisë Muhamed Zekiri. Sipas VMRO-së, Zekiri pa shpallur tender ka bërë kontrata në vlerë prej 1 milion euro për dy shtetas kroat për studime fizibiliteti për shitjen e Postave të Maqedonisë. Por, këto krime Zekiri nuk i ka bërë kryje më vete, thonë nga VMRO-DPMNE.

“Kjo vjedhje milionëshe e Zekirit, njejtë sikur edhe e Rashkovskit nuk e ka bërë vetë. Pas tyre qëndron një vjedhës më i madh dhe prandaj duhet të zgjerohet hetimi. Të gjithë e dini kush është ai. A është e mundur që njerëzit më të afërt të Zoran Zaevit të vjedhin, kurse ai të mos e di këtë gjë me vite? Apo, ta riformuloj fjalinë, a është e mundur që njerëzit e afërt të Zaevit të vjedhin, e atij të mos i japin asnjë euro?”, theksoi Dimçe Arsovski nga VMRO-DPMNE.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Radev: Qeveria e Petkovit të mos heq dorë nga interesi nacional bullgar në raport me Maqedoninë e Veriut

Story i radhës

Zelensky: Ukraina ‘ende e gatshme’ për bisedime me Rusinë

Të fundit nga