Osmani konfirmon pjesëmarrjen në seancën e thirrur nga Milloshoski

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka njoftuar se do të marrë pjesë në seancën e Komisionit për politikë të jashtme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, e cila është thirrur nga kryetari i këtij komisioni, deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski.

“Ju njoftojnë se MPJ Bujar Osmani konfirmon pjesëmarrjen në Komisionin për politikë të jashtme më 28 janar – e premte”, njoftojnë nga MPJ-ja.

Përgjigja, siç thonë, është dërguar edhe te kryetari i Komisionit, i cili këtë seancë e ka thirrur që Osmani të japë përgjigje për çështjet me negociatat mes Shkupit dhe Sofjes.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Kanadaja po tërheq familjet e stafit diplomatik nga Kievi

Story i radhës

Ja arsyeja pse Edi Rama do e bëjë Baton Haxhiun apo Behgjet Pacollin president të Shqipërisë!

Të fundit nga