Olti Curri: Finalja e BBVA këtë të shtunë, pas sulmit familjarët duan t’i nxjerrin banorët

Në orët e para të së hënës ka ndodhur një vrasje në ambientet e “Top Chanel”. Të shtënat e armëve i kanë dëgjuar edhe disa nga banorët e “Big Brother VIP Albania”.

Lidhur më këtë ngjarje kanë reaguar persona të ndryshëm se reality’shou “BBVA” duhet të mbaroj, përshkak të sigurisë së banorëve. Ditën e sotme, ish-banorja Ermiona Lekbello ka reaguar ashpër përmes një story në rrjetin social “Instagram” për mbylljen e këtij emisioni duke thënë se autorët e këtij reality-shoë kanë kaluar çdo tolerancë.

Në ‘Prime’’ e fundit të “BBVA” të shtunën banorët u pyeten se a dëshirojnë që të shtyn finalen e madhe deri më datën 6 Maj, po lidhur me ngjarjen e tragjike që ndodhi të shtunën, tashmë thuhet se finalja do të jetë këtë të shtunë.

Opinionisti i “Big Brother VIP Kosova”, Olti Curri përmes një video në rrjetin social “Instagram” është  shprehur se familjarët e banorëve që janë brenda shtëpisë së “BBV” kanë bërë presion që banorët të lënë lojën për arsyes sigurie, madje sipas mendimi të tij sonte në ‘Prime’ pritet të këtë një televotim për finalistët e që më pas të shtunën të jetë finalja.

“Edhe pse siç duhet të ndodhë produksioni e ka blinduar si lajm që mos të dal flitet se nga ndikimi që ka patur familjarët pas të shtënave në ambientet e TopChannel, familjarët e personave që janë brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” ka patur një presion të madh që familjarët e tyre të lënë lojën dhe të dalin për qështje të sigurisë, kjo ndoshta ka shtyrë produksionin dhe ngjarjet e fundit të mendoj për të mbyllur më shpejtë lojën. Duke bërë tani hipotezat tona i bie që sot të eliminohet dikush dhe ndoshta hapet një televotim flash për të shpallur finalistët ndoshta shpallen edhe brenda natës e më pas finalja i bie që të jetë të shtunën ose shpallet televotimi të shtunën finalistët e më pas finalja ndodh të martën por zakonisht finalet ndodhin në fundjavë, kështu që ka mundësi që finalja të jetë të shtunën”, u shpreh Olti Curri.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Prokuroria e Tiranës kërkon 3 vite burg për Fatjon Muratin, pronar i lokalit ku ndodhi atentati me 1 viktimë në ‘Don Bosko’

Story i radhës

Lista Serbe dhe Beogradi reagojnë pas dënimit të Todosijeviçit

Të fundit nga