“Nxjerrin fitues një njeri nga rruga”, Bledi Manes nuk i del e keqja me Luizin

Gazetari Bledi Mane herë pas herë në intervistat e tij nuk i ka kursyer “thumbat” apo ironitë ndaj fituesit të BBV2, Luiz Ejllit.

Së fundi duke përmendur faktin që tashmë çdokush ka akses në internet, Mane po nënkuptonte votat që i dha publiku Ejllit në spektaklin e njohur.

“Trushplarët e pa arsimuar votojnë, ashtu si mua që mund të kem mbaruar masterin dhe ky është defekti më i madh i kësaj demokracie, sepse këta trushplarët duke bërë të marrin më qafë.

Këta trushplarët nxjerrin fitues në një show televiziv një njeri nga rruga, i japin çmimin e parë një kënge sharlatane,” tha Bledi në intervitën e fundit të tij.

Megjithatë, ai theksoi se deklaratën e dha në tërësi duke lënë të kuptohet se pse bota nuk po ecën ashtu siç duhet.

Story i mëparshëm

​“S’ka rikthim të COVID-it”, Vishaj: Situata epidemiologjike është e qetë

Story i radhës

Anketa: Gruevski kryeson me 9:1 para Mickoskit – Ja kush është lideri i vërtetë!

Të fundit nga