Nxihet deti në Kroaci, alarmohen qytetarët

Këtë mëngjes deti përgjatë Rivës së Splitit në Kroaci është i errët, raportojnë mediat kroate.

“Sot herët në mëngjes përgjatë bregut të Rivës së Splitit, gjithçka është e turbullt. Deti duket tmerrësisht i ndotur dhe kjo është vërtet shqetësuese për mua! Çfarë lloj mbetjesh ujërash të zeza janë një metër nga Riva?” thotë një dëshmitar për “Dalmaci Danas” .

Në një video shihet se deti pranë bregut është shumë i ndotur dhe në distancë aty ka mbeturina që notojnë në sipërfaqen e detit.

Gjatë gjithë kësaj historie, mediat kroate shkruajnë se skena të tilla në bregun e Rivës së Splitit janë të dukshme pothuajse çdo ditë, sidomos çdo mëngjes.

Videon mund ta shihni KËTU.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Simptomat e lodhjes nga nxehtësia

Story i radhës

Laptopi “buxhetor” gaming i Dell sjell procesorët Intel 12-Gen dhe grafikat Nvidia RTX

Të fundit nga