​Ngjarjet e datës 9 prill

Federata e Pingpongut të Kosovës organizon Kampionatin Individual të Kosovës për U11, U15, U19. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

Federata Sportive e Punëtorëve të Kosovës dhe Federata e Pingpongut, organizojnë turneun për nderë të Ditës së Kushtetutës së Kosovës. (Pallati i Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, ora 10:00)

Nën patronatin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, mbahet manifestimi “Ditët e Shqipes” 2022. Me këtë rast, presidentja Osmani do të bëj homazhe në Kompleksin Përkujtimor në Koshare. (Ora 11:15)

Presidentja Osmani merr pjesë në manifestimin qendror që mbahet në 23 vjetorin e betejës së Koshares. (Kompleksi Përkujtimor në Koshare, ora 12:00)

Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media. (Selia qendrore e PDK-së, ora 12:00)

Organizohet turneu i YDF-së në basket për grupmoshat U14 në konkurrencën e meshkujve dhe atë të femrave. (Palestra ‘13 Qershori’, Suharekë)

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Yuri Kim apo Sali Berisha, kush e fiton këtë garë? Habit me përgjigjen e tij deputeti demokrat

Story i radhës

30 ditë paraburgim për Muhamed Zekirin (VIDEO)

Të fundit nga