Nga Franca tregojnë se drejtori sportiv fikson…

Pas Vitinhas, Parisi SG mund të vazhdojë punën në mesfushë. Luis Campos, drejtori i ri sportiv i klubit, do të kishte idenë për të sjellë të riun Khephren Thuram (21 vjeç). Për këtë, PSG do të jetë në gjendje të joshë shpresën franceze me ndihmën e Christophe Galtier, i cili e sterviti për një vit te Nice.

Te Aiglons, Thuram ishte një njeri i fortë për Galtier me 36 ndeshje të luajtura në Ligue 1 sezonin e kaluar. Por për të shpresuar për të rekrutuar mesfushorin, është e nevojshme qe PSG te shese. Ky është misioni tjetër i Campos i cili shpreson të jetë në gjendje të heqë qafe disa lojtarë që nuk kanë një vend startues.

Me këtë në mendje, Idrissa Gueye dhe Danilo Pereira mund të integrohen në negociata të caktuara dhe kështu të ulin koston e blerjeve të caktuara. Rastet e Layvin Kurzawa-s, Ander Herrera-s, Mauro Icardi-t apo edhe Georginio Wijnaldum-it janë më të ndërlikuara, megjithëse Parisi gjithashtu shpreson të arrijë të nxjerrë disa milionë prej tyre.

Sa i perket Sanches, ai do PSG, por oferta e parizieneve eshte gati 10 mln euro sipas L’Equipe dhe Lille nuk pranon, aq sa ka pranuar oferten e Milanit qe eshte gati 15 mln euro por kuqezinjte nuk kane ende akord me Sanches.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Arma me të cilën u vra Shinzo Abe u bë brenda dy ditësh, autori gjeti udhëzime në internet

Story i radhës

Gjendet i mbytur në rezervuar 17-vjeçari

Të fundit nga