Nëntë mijë e 495 foshnje kanë marrë trajtime mjekësore në ShSKUK gjatë vitit 2021

Klinika e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, gjatë vitit 2021 ka pranuar për trajtim mjekësor nëntë mijë e 495 foshnje.

Prej tyre, tetë mijë e 879 foshnje u transferuan nga Klinika e Gjinekologjisë.

Ndërsa 616 të tjera nga spitalet e përgjithshme.

Në saje të raportit vjetor të punës, janë realizuar dy mijë e 659 vizita ambulatore dhe janë ofruar një mijë e 27 Eho të Zemrës në kuadër të shërbimeve diagnostike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ura izolon Metoqin, banorët e fshatit në Sarandë ndahen nga toka bujqësore dhe zonat përreth

Story i radhës

Shkrijel dhe Koçovska janë deputete të reja të LSDM-së në Kuvend

Të fundit nga