Nënshkruhen marrëveshjet për Efiçiencë të Energjisë për katër shkolla të Mitrovicës

Kryetari i komunës, Bedri Hamza, sot ka nënshkruar katër marrëveshje për shërbime të Energjisë si vazhdimësi e zbatimit të masave të efiçiencës së energjisë në objektet publike të Komunës së Mitrovicës.

Me nënshkrimin e këtyre marrëveshjeve katër shkolla të Komunës së Mitrovicës do të përfitojnë nga ky projekt i fushës së efiçiencës së energjisë, SHFMU “Elena Gjika”, Çerdhja publike “Gëzimi Ynë”, SHMLE “Hasan Prishtina” dhe SHFMU “Eqrem Qabej”.

Projekti në fjalë pritet të filloj së realizuari nga muaji qershor i këtij viti.

Ndërsa financimi i tyre bëhet nga Qeveria e Kosovës, Zyra e BE-së dhe Banka Botërore përmes Fondit të Kosovës për Efiçiencë të Energjisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjermania heq 20 shtete nga lista e “rrezikshmërisë”, ç`ndodh me Shqipërinë?

Story i radhës

PD padit Kuvendin në Kushtetuese, Bardhi: Anëtarët e rinj të KLP të paracaktuar

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish