Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet rreth gjysmë ore për hyrje dhe dalje nga RMV

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se në vendkalimet kufitare në Tabanoc për hyrje dhe në Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga atje theksojnë se komunikacioni në vend po zhvillohet pa pengesa dhe në rrugë të thata. Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet intensitet të moderuar.

Nga LAMM u bëjnë thirrje shoferëve që kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Story i mëparshëm

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë: Mbështetje e fortë për Maqedoninë, vend mik dhe aleat i fuqishëm i SHBA-së

Story i radhës

Taravari kujtojn ngjarjet e përgjakshme të Gostivarit

Të fundit nga