Ndërron jetë Rafi Halili, Ahmeti ngushëllon familjen e bashkëveprimtarit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka ngushëlluar familjen Halili për vdekjen e bashkëveprimtarit, Rafi Halili.

Me pikëllim pranova lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëveprimtarit tim të çështjes kombëtare, Rafi Halili

Kontributi i tij kombëtar që nga vitet e ’68-ta si pjesëmarrës në demonstratat studentore në Kosovë dhe në celulat e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare do të mbesin përjetësisht të gdhendura në kujtesën tonë historike me shkronjat e lavdisë dhe krenarisë.

Ngushëllime të sinqerta familjes Halili dhe të gjithë bashkëveprimtarëve të Rafiut! Qoftë i përjetshëm kujtimi për të!

Story i mëparshëm

Rama, katalog pyetjesh për qytetarët!

Story i radhës

Apple raporton fitime dhe të ardhura rekord

Të fundit nga