Nagelsman vihet nën presion

Fillimisht një ndeshje qitjeje, më pas ga bimet: Java e Bajernit është si një udhëtim në trotuar. Kundër Salcburgut shkoi në mënyrën më të mirë, në Hofenhaim skuadra e Mynihut më pas dështon kryesisht për shkak të vetes, për hidhërimin e trajnerit Julian Nagelsman.

34-vjeçari tregon arsyet për sa i përket rënies së trupit të tij. Trajneri bavarez, Julian Nagelsman, ka komentuar tashmë sjelljen e tij të gjumit: “Shpesh për pesë orë”, për ngjyrën e tij të lëkurës:

Kam lëkurë mjaft të ndjeshme, nuk është aq mirë nëse ha shumë patate të skuqura”, dhe dihet. Disa vite më parë, për shkak të qepallave të tij të varura, ai kishte shkulur vetullat. 34-vjeçari i ka ende flokë gri? Kjo është pyetja e një gazetari pas mosshfrytëzimit të rasteve nga ekipi i tij në barazimin 1-1 kundër Hofenhaimit.

“Unë nuk kam flokë gri. Ato bien për mua,” tha Nagelsman, i cili donte të kontrollonte, “kur xheli është zhdukur, siç duket nga stresi i ndeshjes”. Në çdo rast, flokët e trajnerit janë aq të shkurtra, saqë ai mund të shihte linjat boshe kur shikohej në pasqyrë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Në Odër të Tetovës gjendet bombë dore e Luftës së dytë botërore

Story i radhës

10 arsye pse ca njerëz e marrin veten shumë vonë pas një ndarjeje

Të fundit nga