Nafta 230 lekë/ litri, Basha: Qeveria të ulë taksat

schedule16:48 – 5 Mars, 2022

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë një video live nga një karburant në Tiranë, tabelat e të cilit tregojnë se ccmimi i naftës dhe benzinës janë 230 lekë për litër. Basha tha se qeveria duhet t’u vijë menjëherë në ndihmë qytetarëve duke hequr Taksën e Qarkullimit.

“Qeveria duhet të ndërhyjë menjëherë dhe t’u vijë në ndihmë qytetarëve dhe bizneseve. I ka të gjithë mekanizmat, përmes uljes së taksave që ndikojnë në çmimin e karburanteve”, tha Basha. /

Story i mëparshëm

Rücker: Ukraina tregon se duhet një marrëveshje me Serbinë sa më shpejt, çka duhet të vendosë Kosova në tavolinë

Story i radhës

Ukraina fajëson Rusinë për shkelje të marrëveshjes së armëpushimit

Të fundit nga