“Na ranë nofullat në dysheme kur e pamë”/ Fotografi i BBC del me deklaratën e fortë për Familjen Mbretërore

Një fotograf që punonte për BBC-në gjatë intervistës në “Newsnight” të Princit Andrew për aksidentin me makinë, pretendon se ka bërë një fotografi tronditëse të Andrew, e cila do të shkundte monarkinë nëse do të bëhej ndonjëherë publike, raporton Daily Mail.

Mark Harrison nuk pranoi të zbulonte se çfarë kishte kapur, por tha se do të ‘turpëronte Princin Andrew dhe Familjen Mbretërore’ nëse do të publikohej.

Kuptohet se Duka këmbënguli që fotografia të mos bëhej kurrë publike, por zoti Harrison la të kuptohet se ajo mund të shfaqet në një film të ardhshëm se si BBC siguroi intervistën. Si një dramatizim, producentët mund të ndjehen të lirë të rikrijojnë versionin e tyre të imazhit.

Një burim i afërt i “Newsnight” që ka parë fotografinë origjinale tha se nëse ajo bëhet publike ‘do të jetë kaq tronditëse, veçanërisht nëse është e dekontekstualizuar.

‘Ne nofullat na ranë në dysheme kur e pamë. Do t’i shkaktonte Andrew shumë siklet – dhe imagjinoni se sa i lartë duhet të jetë shiriti për t’i shkaktuar atij siklet pas gjithçkaje që ka ndodhur.’

Duka në fakt u bë i keq pas intervistës së tij katastrofike me Emily Maitlis në lidhje me marrëdhënien e tij me financierin pedofil Jeffrey Epstein dhe pretendimet – të cilat ai gjithmonë e ka mohuar me forcë – se ai kishte bërë seks në tre raste me viktimën e trafikimit seksual, Virginia Roberts.

Harrison, një fotograf i vlerësuar me çmime, tha për fotografinë e tij: “Ajo është parë nga vetëm pak njerëz, por do të ishte një punë e madhe për familjen mbretërore. Ka shumë më tepër nga ajo ditë që nuk janë ende në domenin publik.’

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Benzema do të humbasë “Klasiken”

Story i radhës

Nuk ka qetësi për Greqinë, një tjetër lëkundje e fortë tërmeti fut në panik qytetarët

Të fundit nga