Musk refuzon të bëhet pjesë e bordit drejtues të Twitter

Elon Musk bëri një kthesë 360 gradëshe sa i përket përfshirjes në bordin drejtues të Twitter pavarësisht se është aksioneri më i madh në rrjetin social me 9.2% të aksioneve.

Njeriu më i pasur në botë pritej të bëhej anëtar i bordit të Shtunën por shefi ekzekutiv i Twitter Parag Agrawal tha se Musk e kishte refuzuar ofertën.

Pasuria e Musk llogaritet në 260 miliardë dollarë dhe javën e kaluar u bë investitori më i madh në kompani.

Ai gjithashtu është një përdorues aktiv i rrjetit social me 81.3 milionë ndjekës në platformë.

Pas lajmi se Musk ishte bërë investitori më i madh në kompani, aksionet e Twitter u rritën me 27%. /PCWorld Albanian

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Letër publike ambasadorit të SHBA-ve Christopher Hill në Beograd

Story i radhës

Digjet makina e kryeplakut të Vermoshit: Ishte e qëllimshme, thyen xhamat dhe i hodhën benzinë

Të fundit nga

Hasani tremb Tiranën

Florent Hasani me shumë mundësi e humbet derbin me Partizanin.  Burime nga klubi bardheblu bëjnë me