Moti sot me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 10 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe reshje shiu dhe dëbore. Në pjesët jugore të vendit reshjet do të jenë kryesisht me shi. Do të fryjë erë e dobët deri e përforcuar nga drejtimi verior dhe veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 3 deri në 10 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat më pas do të kalojnë në reshje dëbore. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 6 gradë Celsiusë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zgjedhjet/ Gara për Shkodrën udhëhiqet nga Bardh Spahia, si ndahen votat

Story i radhës

7 marsi – festa shqiptare e mësuesit

Të fundit nga