Moti sot me vranësira dhe më i ftohtë

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe më i ftohtë, me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në male dhe në viset më të larta me dëborë.

Reshje më të dendura të shiut do të ketë në pjesët jugore të vendit.

Do të fryj erë e përforcuar nga drejtimi verior, në disa vende do të arrij deri në 60 km/h, ndërsa temperatura do të ulet për 6 deri në 8 gradë krahasuar me ditën e sotme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 6 deri në 13 gradë.

Në Shkup, kryesisht me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe me erë të përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 8 gradë Celsiusë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Energjia në 2021/Shqipëria prodhoi 6.5% më shumë sesa konsumi, eksportoi rreth 1/3 e sasisë

Story i radhës

Sot vazhdon debati në Kuvendin e Maqedonisë për rrogën minimale

Të fundit nga