Moti në Shqipëri

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë vijonë të jetë gjatë paradites në dominim e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta. Por në zonat malore priten vranësira të lehta.

Ndërsa në orët vijuese vranësirat e lehta do të shfaqen në të gjithë Shqipërin, ku më të theksuara do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore por nuk do të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rita Ora dhe Kim Kardashian shfaqen bashkë në Milano

Story i radhës

Osmani: Ambasadori i Maqedonisë në Ukrainë për momentin është i fshehur

Të fundit nga