Mot i nxehtë sot në vend, temperaturat arrijnë deti në 31 gradë celsius

Edhe sot moti në Kosovë do të jetë i njejt me dy ditët e kaluara, kryesisht me diell dhe relativisht nxehtë.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë celsius.

Ndërsa maksimalja e ditët parashihet të jetë 27-31 gradë celsius.

Do të fryej erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ndonëse në moshë, nëna e Mihrijes pa asnjë rrudhë në fytyrë

Story i radhës

Agjenda e BE-së, telefonatat e Kurtit me ndërkombëtarët dhe deklaratat para takimit të së enjtes në Bruksel

Të fundit nga