Moderatorja turke paraqitet në gjyq me fustan nusërie

Seyhan Soylu, me nofkën Sisi, mori pjesë në seancën gjyqësore ku ishte e pandehur për shkak të shkeljeve ligjore.

“Sisi” ka bërë bujë të madhe pasi që në seancë gjyqësore erdhi i veshur me një fustan nusërie.

Soylu u ballafaqua në gjyq me A.E., të cilën e takoi në rrjetet sociale dhe kishte një marrëdhënie emocionale me të.

Gjyqi vijoi me kërkesën për burgim deri në shtatë vjet për akuzat e “cenimit të privatësisë” dhe “fyerjeve përmes audio dhe video mesazheve”.

Ndryshe, ajo është e njohur në shtetin turk si moderatorë e radio-emisionit “Al Sana Haber” gjersa më parë ka ndërruar gjini, duke u shndërruar në grua. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kallëzim për të intimiduar angazhimin publik – Paditë SLAPP

Story i radhës

Lojërat Dimërore, një tjetër lloj i Olimpiadës

Të fundit nga