Mjafton të aplikoni pak nga ky produkt dhe fëmijët tuaj do të shpëtojnë nga parazitët e kokës

Morrat janë insekte pa krahë që ushqehen në formë parazite. Ndër ta është mjaft i njohur pediculosis capitis, morri i kokes, që jeton në skalpin e kokës. Morrat riprodhohen shumë shpejt dhe është shumë e vështirë që të eleminohen shpejt. Heqja e tyre përmes krehjes me krëhër të vogël mund të mos rezultojë shumë efektive, por është një hap që duhet të ndiqet. Ja disa mënyra natyrale që ju shpëtojnë nga morrat:

Uthulla e mollës është produkti tjetër që eleminon një herë e mirë parazitët e kokës. E pasur me calcium, magnez, potas, fluor, fosfor, acid cektik, pektikë, vitamina A,B, C dhe E, ajo është një ndër ilaçet e gjyshes që nuk dalin kurrë nga moda. Merrni një gotë gjelle me uthull molle dhe vendoseni në zjarr derisa të vlojë e të nxjerrë bulëzat e para. Më pas, merreni ashtu siç është dhe bashkojeni me 1 litër ujë të ftohtë. Lagni komplet kokën me të dhe krihini disa herë flokët, gjatë ditës. Do të habiteni me rezultatin.

Merrni 10 thelpinj huhra dhe përziejini me 3 lugë lëng limoni, shtrydhini në një mikser derisa të bëhet një masë homogjene. Aplikojeni përzierjen në lëkurën e kokës

. Lëreni maskën të veprojë për gjysmë ore dhe më pas shpëlajeni kokën me ujë të nxehtë. Aplikojeni këtë maskë sa herë që të laheni. Rekomandohet 3 herë në javë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeveria u bën thirrje britanikëve në Ukrainë: Largohuni menjëherë!

Story i radhës

Sportistët e Kosovës stërvitin në Beograd! Kështu u pritën…

Të fundit nga