Ministri Krasniqi pritet në takim nga Ministri i Administratës Publike të Malit të Zi, Marash Dukaj

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi në kuadër të vizitës në Malin e Zi është pritur në takim nga Ministri i Administratës Publike të Malit të Zi, Marash Dukaj.

Ministri Krasniqi, duke falënderuar Ministrin Dukaj për pritjen e ka njoftuar për reformat ligjore në MAPL, digjitalizimin e shërbimeve komunale, projektet e implementuara si dhe iniciativat e ministrisë duke përfshirë ndarjen e përvojave dhe koordinimin për OGP.

Gjithashtu, Ministri Krasniqi, ka theksuar rëndësinë e bashkëpunimit ndërkufitar në mes të dy vendeve me qëllim të zhvillimit të turizmit, mbrojtjes së ambientit dhe shkëmbimit kulturor.

Në anën tjetër, Ministri Dukaj, e ka falënderuar Ministrin Krasniqi për vizitën dhe e ka njoftuar për fushëveprimin e Ministrisë së Administratës Publike të Malit të Zi duke u fokusuar tek ofrimi i shërbimeve komunale, digjitalizimi dhe programet ministrore.

Në fund të takimit të dy Ministrat janë dakorduar për thellimin e bashkëpunimit në fushat me interes të përbashkëta.

Image

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dukagjini transferon futbollistin e Laçit

Story i radhës

Ronaldo kthehet në një çështje politike

Të fundit nga