Ministri Çeku takohet me Lorik Canën, flasin për masovizimin e sportit në vend

Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport Hajrulla Çeku ka pritur sot në takim ish futbollistin e Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana me bashkëpunëtorë, të shoqëruar nga drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, kryetarin Ismet Krasniqi dhe sekretarin Besim Aliti.

Në këtë takim MKRS ka bërë të ditur se është diskutuar për zhvillimet në fushën e sportit në vend, krijimin e programeve për masivizimin e sportit me fokus tek të rinjtë në shkollat fillore dhe tek moshat e reja për identifikimin e talenteve të rinj. Gjithashtu për ndikimin që ka në shëndet mendor e fizik aktiviteti sportiv.

Lorik Cana me këtë rast ka thënë se është i gatshëm të bashkëpunojë me MKRS-në, nëpërmjet fondacionit që ka, duke u angazhuar në zhvillimin e programeve për të rinjtë që të merren me sport sa më shumë.

Ministri Çeku falënderoi ish kapitenin e Kombëtares së Shqipërisë në futboll për tërë kontributin e tij sa ishte aktiv në sport si dhe tani me aktivitetet e tjera në ndërgjegjësimin e shoqërisë që të merren sa më shumë me aktivitete fizike e sportive.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Einxhel i dhuron një puthje Donaldit, por pse?

Story i radhës

Në përgjim prej dy vitesh, plasin arrestimet në Shqipëri, çfarë ka ndodhur?

Të fundit nga