Milani zhgënjen në duel me Newcastlen

Leipzig kthehet me tre pikë


Leipzig kthehet me tre pikë nga Bernë.

Skuadra gjermane ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj asaj zvicerane, në hapje të Grupit G të Champions League në futboll.

Për Leipzig shënuan Simakan (3′), Schlager(74′) e Sesko (90+2’) dhe për Young Boys shënoi Elia (33’).

Young Boys është në Grupin G me Leipzigun, Manchester Cityn dhe Cërvena Zvezdën.

Milani zhgënjen në duel me Newcastlen


Newcastle ka zhgënjyer në hapje të fazës së Grupeve në Champions League,

Shtatë herë kampioni u Evropës ka luajtur baras (0:0) me Newcastlen.

Milani pati mundësi të mira por mysafirët ishin me fat dhe i shpëtuan humbjes në “San Siro”. 

Skuadra angleze importi një pikë të madhe nga “San Siro”.

Milani është në Grupin F me PSG-n, Newcastle-n dhe Dortmundin.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Jakimovski tallet me panikun e Mickoskit nga Gruevski: Për frikën nuk ka ilaç!

Story i radhës

Erdoğan: Türkiye pret që BE-ja të përmbushë detyrimet e saj të neglizhuara prej kohësh

Të fundit nga