Mënyra e vetme dhe më e thjeshta për të hequr rërën e plazhit nga trupi

Të gjithë njerëzit që kalojnë një ditë relaksi nën rrezet e diellit në plazh kanë një problem bezdisës. Sidomos kur është koha për të lënë plazhin. Rëra. Rërë gjithandej. Sidomos nëse të duhet të shkosh diku pas plazhit ose edhe nëse nuk do ta marrësh me vete në makinë.

Gjëja e vetme që duhet të bësh është ta largosh nga trupi – siç dihet nuk është aspak e thjeshtë. Ka një mënyrë të thjeshtë për ta bërë këtë? Po, ka një mënyrë që nuk e ke ditur deri tani.

Herën tjetër që do të shkosh në plazh, merr me vete edhe një pudër fëmijësh në çantë. Para se të hipësh në makinë, hidh pak pudër në dorë dhe “laj” çdo sipërfaqe të trupit me rërë. Rëra do të bjerë menjëherë!

Kjo mënyrë është mjaft efektive edhe për këmbët, kështu që përsërite ‘larjen’ me pudër disa herë derisa të kësh eliminuar çdo shenjë rëre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjana: Aktive vatrat e zjarrit në malin e ‘Oroshit’ dhe në ‘Kepin e Rodonit’, do shuhen së shpejti

Story i radhës

Mickoski: Do të mbledhim 150 mijë nënshkrime për referendum kundër propozimit francez

Të fundit nga