Më thuaj cila shenjë e horoskopit je, të të them profesionin që të përshtatet

Nëse jeni ulur ndonjëherë në tavolinën tuaj duke menduar “oh, e urrej këtë punë”, mund të fajësoni ditën kur keni lindur. Ashtu si të gjitha aspektet e jetës suaj, shenja juaj e zodiakut ka një ndikim në gjërat që vlerësoni në një karrierë  dhe sigurisht, se cila rrugë mund të jetë më e mira për ju.

Astrologjia, Kelli Fox zbulon se çfarë lloj punonjësi jeni, çfarë ju bën të bëni mirë në mjedisin tuaj të punës dhe, sigurisht, çfarë profesioni ju përshtatet.

Dashi

Dashi është lider i lindur dhe si të tillë ata e kanë të lehtë të jenë autoritarë, dhe i pëlqen konkurrenca. Çdo gjë që ka të bëjë me konkurrencën ose fizikun është profesioni i duhur për ju: trajner, sportisr, apo edhe mjek.

Demi

Si një nga shenjat më të besueshme dhe punëtore, do të lulëzoni në një mjedis që shpërblen këmbënguljen dhe përkushtimin. Demi vlerëson gjërat e bukura dhe një rutinë të qëndrueshme. Demi gjithashtu ka një lidhje të ngushtë me paratë dhe këshillat praktike financiare, duke i bërë ata idealë për karrierë bankare dhe financiare.

Por demi preferon githashtu edhe lulet dhe aromat e mira, ndaj një shef kuzhine, biolog, apo krijues parfumesh është puna që të përshtatet më së miri.

Binjakët

Binjakët lulëzojnë në mjedise stimuluese që u ofrojnë atyre shumëllojshmëri dhe mundësinë për të ndërvepruar me shumë gjëra të ndryshme—qofshin njerëzit, aplikacionet, mjediset.

Binjakët mund të jenë pedagogë apo gazetarë  perfekt apo qoftë edhe influencer apo PR.

Gaforrja

Gaforret janë shenja më tradicionale zodiakut, ndaj u pëlqen të udhëheqin me përpikmëri dhe mund ta përballojnë me lehtësi përgjegjësinë.

Gaforret mund të jenë avokatë, mësues dhe drejtues të mrekullueshëm. Kujdesi shëndetësor dhe mirëqenia janë gjithashtu pjesë të rëndësishme dhe jetike të kësaj shenje, kështu që çdo gjë në ato arena – si të qenit dietolog apo nutricionist  është ideale për ju.

Luani

Luanët e duan vëmendjen  dhe ju pëlqen të frymëzojnë të tjerët për të qenë më të mirët. Mësimdhënia dhe politika janë  ideale për luanin dhe ata janë disa nga shefat më të mirë.

Por për një luan mund të jetë i përshtatshëm edhe profesioni i aktorit, regjisorit apo edhe një diplomat.

Virgjëresha

Virgjëresha është  gjithmonë perfeksioniste dhe gjithmonë në shërbim të të tjerëve. Si shef, jeni praktik dhe mbrojtës, ndërkohë që kërkoni më të mirën nga të tjerët. Virgjëresha është e organizuar dhe super detaiste.  Virgjëreshat janë të prerë për një punë si analiste dhe ekonomiste.

Peshorja

Qasja diplomatike dhe natyra shumë e ekuilibruar e Peshores, janë pikërisht arsyet pse ne e shohim si avokate, kuratore arti dhe agjente imobilare.

Akrepi

“Askush nuk mund të mbajë një sekret aq mirë sa ju, Akrep, dhe kjo është diçka që mund ta përdorni në karrierën tuaj.”

Puna ideale do të ishte një agjent sekret, apo në menaxhimin e krizave. Ju jeni gjithashtu të shkëlqyeshëm me menaxhimin e burimeve dhe logjistikën dhe mund të beheni një finaciar shumë i zoti.

Shigjetari

Shigjetari ka një aftësi për të biseduar me të tjerët, për të frymëzuar, për të punuar shumë si lojtar ekipi, për t’u përshtatur me ndryshimet dhe për të inkurajuar të tjerët që të shijojnë punët që bëjnë.

Puna ideale do të ishte diçka që ka të bëjë më turizimin apo një shkrimtare, skenariste ku mund të shprehësh të gjithë kreativitetin tënd.

Bricjapi

Në aspektin e punës, Bricjapi është gjithmonë në tabelën e nderit. Gjithmonë i përqendruar në punë dhe në karrierë, Bricjapi ka një durim hekuri, ndaj mësuesia, inxhinieria dhe arkitektura të përshtaten 100%.

Ujori

I çmendur dhe unik Ujori mbetet një partisan i lirisë, kreativitetit dhe autenticitetit. Një punë ideale për ujorin do të ishte artist, apo të punonte në fushën e drejtësisë, mjedisit dhe çështjeve sociale.

Peshqit

Peshqit janë po aq fleksibël sa edhe kur bëhet fjalë për fuqinë punëtore, sa ju nuk jeni të shqetësuar për t’u treguar të tjerëve se kush jeni, ju shqetësoheni vetëm për të bërë më të mirën që mundeni.

Çdo gjë që ka të bëjë me kujdesin shëndetësor  ku mund të shëroni të tjerët  është një karrierë ideale për ju. Peshqit mund të jenë infermierë apo mjek shumë të mirë, por gjithashtu mund të  lulëzoni në artet, si kërcimi dhe muzika.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lufta në Ukrainë tregon se dominimi i Perëndimit po merr fund, thotë Blair

Story i radhës

Milan synon mbrojtësin

Të fundit nga