Me pesë thasë me kanabis në makinë, arrestohen tre shtetas në Lezhë

Tre shtetas janë arrestuar këtë të hënë në Lezhë pasi dyshohet se tregtonin lëndë narkotike të llojit kanabis.

Gjatë kontrollit të policisë të dy automjete në rrugën nacionale Shkodër-Lezhë, në një automjet tip “Volkswagen”, me drejtues Izmir Dervishin gjetën 5 thasë plastmasi të mbushur me bimë kanabis, e cila pas peshimit rezultoi 40 kilogramë.

Në automjetin tjetër tip “Seat” ndodheshin shtetasit Durim  Mehmedaj dhe Erdgys Arrazi të cilët shoqëronin automjetin ku u gjet lënda narkotike.

Të tre këta shtetas u arrestuan dhe do të hetohen nga Prokuroria e Lezhës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Aksidenti me 18 të lënduar në Kosovë, zbulohet shkaku

Story i radhës

“Më shumë se 10 mijë” ukrainas kanë mbërritur në Francë, thotë ministri i brendshëm

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish