Mbyllet marrëveshja, Perisic lojtar i Tottenhamit

Ivan Perisic raportohet se tashmë ka nënshkruar me Tottenham Hotspurin.

Kështu ka bërë të ditur gazetari dhe eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano.

Sipas italianit, Perisic ka kryer sot edhe testet mjekësore te klubi nga Londra.

Romano gjithashtu njoftoi se kroati ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare me Tottenhamin, të shtunën.

Tanimë pritet vetëm edhe njoftimi zyrtar nga klubi i Premierligës, që thuhet se është vetëm çështje kohe.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lubonja për ngjarjen në Librazhd: Mund edhe ta kishin vrarë! Çdokush e vlerëson bazuar në kodin e tij moral

Story i radhës

Kasami u premton dëmshpërblim të dëmtuarve nga rreshjet e shiut

Të fundit nga