“Mbushni telefonat dhe përgatituni për ndërprerje”, banorët paralajmërohen për incidentin e madh

Qarku i Suffolk ka shpallur një incident të madh për shkak të stuhisë Eunice.

Një paralajmërim i rrallë i kuq i motit u lëshua në disa pjesë të qarkut në Anglinë lindore këtë mëngjes, që do të thotë se ekziston një rrezik i konsiderueshëm për jetën, raporton Metro, përcjell Bota sot.

Alarmi është në fuqi mes orës 10:00 dhe 15:00 sot.

Njerëzit janë paralajmëruar të karikojnë telefonat e tyre dhe të përgatiten për ndërprerje të gjera të energjisë.

Shefi i zjarrfikësve dhe i shpëtimit për rajonin, Jon Lacey, tha: “Ne po përballemi me një rrezik të konsiderueshëm për jetën me forcën e stuhisë Eunice”.

“Prandaj është e drejtë që ne të përgjigjemi në një mënyrë plotësisht të koordinuar me të gjithë partnerët e dritës blu dhe shumë agjenci. U kërkoj të gjithëve të shmangin çdo udhëtim të panevojshëm dhe të jenë të përditësuar me këshillat më të fundit që jepen nga organet publike.”/Botasot

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Test/ A jeni një person obsesiv?

Story i radhës

Muratoviq me optimizëm e pret derbin e madh: Ne e respektojmë Prishtinën

Të fundit nga