Mbi 8 mijë raste aktive me Covid-19 në Prishtinë

Kosova po vazhdon të regjistroj numër të madh të rasteve të infektuara me COVID-19.

Vetëm gjatë ditës së djeshme në vend u regjistruan 2 mijë e 707 raste të reja me virus.

21 mijë e 668 raste janë aktive me COVID-19 në Kosovë.

Komuna me më së shumti raste aktive është ajo e Prishtinës me 8 mijë e 49 raste.

E dyta me më së shumti raste është komuna e Mitrovicës me 1 mijë e 587 raste, pastaj ajo e Pejës me 1 mijë e 487 raste, Prizrenit me 1 mijë e 281 dhe Fushë Kosovës me 1 mijë e 199 raste.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

ВИДЕО | Пендаровски: Државите ја имаат главната одговорност во заштитата на бегалците и човековите права

Story i radhës

“Pa parfumin e saj nuk do kishte aromë kjo shtëpi”/ Banorët zbulojnë me kë duan të ndajnë finalen e madhe

Të fundit nga