Marrëveshja Kosovë-Serbi në Ohër, reagon Presidenti Begaj

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e arritur në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas Begajt, ky dakordësim është një garanci më shumë për paqen, stabilitetin dhe të ardhmen e rajonit në Bashkimin Evropian.

“Përshëndes arritjen në Ohër të Maqedonisë së Veriut të dakordësimit publik mes Kosovës dhe Serbisë dhe angazhimit për të zbatuar marrëveshjen bazë dhe të aneksit përkatës. Ky dakordësim është një garanci më shumë për paqen, stabilitetin dhe të ardhmen e rajonit në Bashkimin Evropian.

Besimplotë se garantët e këtij dakordësimi do ta bëjnë atë të detyrueshme e të zbatueshme nga palët. Falenderoj Bashkimin Evropian për ndërmjetësimin dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës për mbështetjen e fuqishme,” shkruan Begaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Vazhdon vendosja e kamerave në shkolla, Komuna e Prishtinës s’ka raporte për efektet e tyre

Story i radhës

Hyseni deklarohet në murin e Abdixhikut për marrëveshjen, thotë se iu fshi komenti e u bllokua

Të fundit nga